Aile Danışmanlığı

Aile toplumun en küçük parçasıdır. Çocuk ilk kez ailede sosyalleşir. Çevre ile ilişkilerin başlangıcı aile ile oluşur. Yaşarken yapacaklarımızın şemaları ailede oluşur. Sonrasında bir çok ilişki kurulur; arkadaşlık ilişkileri, partner ilişkileri ve evlilik. Yeniden çift olur insan ve yeni bireyler bu kez bu ailenin içerisinde oluşur.

Bireysel sorunları incelerken kurduğumuz geçmiş ilişkiler kadar şimdiki ilişkilerde oldukça önem arz etmektedir. Bu sorunların çözümünde de çevresel etkenler kişiye oldukça yardım edebilmektedir.

Yani yaşanılan sorunun çözümünde veya sorunun oluşmaması için alınacak önlemlerde çevre, ilişkiler özellikle de aile çok önemlidir. Sorunların bireysel çözüme kavuşabileceği gibi birlikte de çözülebilir. Bütün aile bireylerinin işe katıldığı bu yöntem aile terapisidir.

Aile Terapisi/ Danışmanlığı çift sorunları başta olmak üzere, çocuk, ergen ve bütün ailenin etkilendiği sorunları birlikte çözmek için profesyonel bir çalışma yöntemidir. Aile Terapisi çiftlerle çalışabildiği gibi bütün aile bireylerinin katılımıyla da çözüme ulaşmaya çalışabilir.

Aile Danışmanlığı/ Terapisi ruh sağlığı lisansiyeri bir uzmanın bu alanda gerekli eğitimi alarak uygulaması gereken bir yöntemdir. Samsun Aile ve Çift Terapisi için Samsun Aile Danışmanı ve Samsun psikolog, psikolojik danışman talepleri için: www.ademtatar.com “Daha iyisi için…”

Bilgi Almak ve Randevu İçin Arayınız: 05399277232